Załóż bezpłatne konto

Nowości w systemie Szybkikurier.eu

Pierwsze wdrożenie dotyczyło dodania automatycznie wystawianych specyfikacji do faktur. Wszystkie faktury wystawione zbiorczo od razu są zaopatrzone w Specyfikację, którą mogą Państwo pobrać po zalogowaniu na konto w zakładce "Faktury". Specyfikacje są dostępne zarówno w arkuszu kalkulacyjnym (.xlsx) jak i w pliku .pdf.

Specyfikacje zawierają informację na temat kuriera, ceny usługi, odbiorcy, nadawcy, zawartości, daty,  numeru zamówienia, numeru etykiety oraz są zakończone podsumowaniem.

Obraz 1. Zaznaczone na czerwono pole umożliwia użytkownikowi pobranie faktury VAT oraz specyfikacji.

 

Kolejne dwie funkcje o jakie postanowiliśmy wzbogacić nasz system to sugerowanie miejscowości względem wpisanego kodu pocztowego oraz możliwość poinformowania SMS odbiorcy o nadaniu przez Państwa przesyłkę. Bardzo często zdarza się tak, że posiadamy kod pocztowy miejscowości, ale nie jesteśmy pewni czy miejscowość jest prawidłowa. Dzięki temu narzędziu po wpisaniu kodu pocztowego zostaną podpowiedziane miejscowości przypisane do danego urzędu pocztowego. Przy okazji tej zmiany została wprowadzona zmiana stylistyczna, czyli zamiana miejscami pól "Kod pocztowy" i "Miasto". Do niedawna jako pierwszą użytkownik wpisywał miejscowość,   potem kod pocztowy - teraz robimy to na odwrót.


Obraz 2. Obrazek przedstawia walidację miejscowości po kodzie pocztowym oraz w niebieskim prostokącie przycisk do wysyłki SMS.

 

Po zaznaczeniu opcji 'Wyślij SMS do odbiorcy' odbiorca zostanie poinformowany przez nasz serwis poprzez wiadomość tekstowa, że jego przesyłka jest w doręczeniu. W momencie, gdy dany kurier wprowadzi status typu "Przekazana do doręczenia" to odbiorca otrzyma SMS o treści:

Przesyłka [w tym miejscu numer przesyłki] w doręczeniu przez kuriera [nazwa firmy kurierskiej].
Po szczegóły zadzwoń na infolinię: [numer na infolinię]. Zapoznaj się z ofertą na przesyłki na Szybkikurier.eu.

Wyjątkiem jest firma kurierska Geis, która z powodu innego sposobu pobierania statusów dotyczących przesyłek wygeneruje wiadomość SMS o treści:

Przesyłka [w tym miejscu numer przesyłki] została odebrana od nadawcy przez kuriera Geis.
Zapoznaj się z ofertą na przesyłki na Szybkikurier.eu.

Co najważniejsze wysłanie SMS informacyjnego do odbiorcy jest bezpłatne.

SMS nie wyśle się do odbiorcy jeśli:

-podasz numer telefonu infolinii lub telefon stacjonarny;

-wpiszesz błędny numer telefonu;

-wprowadzisz zagraniczny numer telefonu.