UWAGA: Zmiana naliczania opłaty paliwowej do cen paczek. Zobacz szczegóły ›
Załóż bezpłatne konto

Nowa funkcja - Tworzenie 'Raportów Zbiorczych'

Opublikowano: 2017-01-18

Tworzenie Zbiorczych Zestawień przesyłek Szybkikurier.eu

Krok 1

Jako pierwsze co musimy zrobić, aby utworzyć zbiorcze zestawienie przesyłek dla kuriera to przejście do zakładki ‘Zamówienia’ po zalogowaniu na konto zarejestrowane w Naszym serwisie (pomarańczowe oznaczenie na poniższym zrzucie z ekranu)

Krok 2

Po przejściu do zakładki ‘Zamówienia’ musimy spośród możliwych opcji wybrać ‘Zamówienia’ po raz kolejny (pomarańczowe oznaczenie na poniższym zrzucie z ekranu)

Krok 3

W celu utworzenia raportu zbiorczego musimy oznaczyć przesyłki, które będziemy wydawać kurierowi danej firmy. Oznaczamy poprzez zaznaczanie checkbox’ów. Po wybraniu wszystkich przesyłek klikamy (raport zbiorczy).

Jeśli zostały wybrane przypadkowo bądź celowo różne firmy kurierskie to dla każdej firmy wygeneruje się oddzielna strona raportu zatytułowana nazwą firmy kurierskiej.

 

Podpowiedź do ‘Krok 3’

Firmy kurierskie można rozróżnić na liście po kliknięciu ‘szczegóły’. W polu oznaczonym poniżej na czerwono zobaczymy nazwę nadawcy, odbiorcy, firmę kurierską oraz cenę.

Krok 4

Pobieramy raport (protokół pobiera się w formacie .pdf). Otwieramy plik w celu sprawdzenia poprawności danych (wszelkie rozbieżności proszę zgłaszać) i wydrukowania.

W zestawieniu zbiorczym będziemy mieli widoczne takie dane jak:

-szczegóły przesyłek (usługi dodatkowe, kwota pobrań, ubezpieczenie, zawartość)

-dane odbiorcy oraz nadawcy, ilość przesyłek oraz zbiorcza kwota pobrań

-kody kreskowe oraz numery listów przewozowych

Pliki do pobrania