Załóż bezpłatne konto

Poradniki

 

Szybkikurier.eu to prężnie rozwijająca się i prężnie działająca firma z bogatym doświadczeniem w obsłudze klienta w branży kurierskiej. Z myślą o Państwa wygodzie i czasie stworzyliśmy prosty system składania zamówień. Korzystając z naszego serwisu możesz zlecić wysłanie przesyłki profesjonalnej firmie przewozowej: UPS, DPD, DHL lub K-EX.

Z Nami zamówienie kuriera jest bardzo proste, przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku.

1. Wprowadź dane przesyłki w cm:

 • szerokość
 • wysokość
 • długość
 • waga
 • kod pocztowy-Zadbaj o to aby dane były poprawne, w przypadku podania nieprawidłowego kodu przesyłka może zostać nieprawidłowo przesortowana i nie trafi do odbiorcy

2. Na tym etapie wybierasz przewoźnika, który będzie realizował przesyłkę:

DPD - jest jedną z wiodących firm kurierskich w Europie. Jest to bardzo sprawna sieć transportową z ponad 500 własnymi oddziałami w 40 krajach. Każdego dnia realizuje tysiące przesyłek na bazie transportu drogowego w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Oferuje bardzo korzystne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

UPS - jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroki asortyment rozwiązań, w tym przewóz przesyłek i frachtu, obsługę handlu międzynarodowego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii, umożliwiając bardziej wydajne zarządzanie w świecie biznesu. UPS, z centralą w Atlancie (USA), prowadzi działalność w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie

DHL- Express jest częścią międzynarodowej grupy DHL należącej do Deutsche Post, jednej z największych grup na świecie oferującej usługi logistyczne. Prowadzi swoją działalność w ponad 220 krajach i terytoriach zależnych na całym świecie, w tym na rynku polskim. Obecnie globalna sieć logistyczna DHL Express obejmuje 4700 biur, 450 magazynów i terminali, 72 000 pojazdów, 350 samolotów i zapewnia doręczenie przesyłki do ponad 120 000 miejsc docelowych na całym świecie.

K-EX - to ogólnopolska firma kurierska, świadcząca usługi w zakresie przewozów ekspresowych i drobnicowych w standardzie 24h. Oferuje szeroki pakiet korzyści związanych z realizacją dedykowanej usługi kurierskiej, obsługą dokumentów zwrotnych, usługę pobrania gotówki czy dostawę do określonej godziny. Posiada sieć 28 oddziałów lokalizowanych na terenie kraju.

InPost - paczkomaty

Sprawdź parametry paczek przyjmowanych do przewozu przez poszczególne firmy.

3. Wybierz Usługi dodatkowe:  

 • Ubezpieczenie – przesyłka za pobraniem jest automatycznie ubezpieczona.
 • Pobranie – pobranie za Twoją przesyłkę zostanie zwrócone od 4 dni do 21 dni od dostarczenia przesyłki
 • Dokumenty zwrotne – zwrot potwierdzonych dokumentów dołączonych do przesyłki.

4. Podaj niezbędne dane adresowe:

 • nadawcy
 • odbiorcy
 • Zadbaj o to aby dane były poprawne, w szczególności kod pocztowy, w przypadku podania nieprawidłowego kodu przesyłka może zostać nieprawidłowo przesortowana i nie trafi do odbiorcy
 • Podaj e-mail lub telefon kontaktowy do odbiorcy jak również nadawcy, w przypadku problemów z dostarczeniem paczki będziemy mogli się skontaktować
 • Podaj numer konta bankowego abyśmy mogli zwrócić na nie pieniądze, pobranie zwracane jest od 4 do 21 dni roboczych od momentu dostarczenia przesyłki.
 • Podaj zawartość przesyłki.

5. Zapłać:

Twoje zlecenie zostało przyjęte i oczekuje na płatność. Możesz zapłacić przy pomocy Dotpay i Transferuj.pl

Informacja o wpłacie dotrze do nas po kilku minutach i zamówienie zostanie automatycznie przekazane do firmy kurierskiej.

Zasilenie konta prepaid - wszyscy zarejestrowani klienci mogą korzystać z wygodnego konta prepaid tak zwanej skarbonki. Należy je zasilić przelewem transferuj.pl lub przelewem tradycyjnym na nasz rachunek bankowy. Konto zostanie automatycznie uzupełnione o podaną kwotę i zostanie wystawiona faktura VAT. W przypadku przelewów tradycyjnych konto Skarbonka zasilana jest w momencie wpłynięcia środków na nasz rachunek bankowy. Nie doładowujemy Skarbonek na podstawie przesłanych potwierdzeń przelewów. 

6. Wydrukuj dokumenty przewozowe:

Wydrukowanie dokumentów jest bardzo ważne i pozwala skorzystać z preferencyjnych cen. W przypadku gdy nadawca nie posiada wydrukowanego listu przewozowego kurier nie odbierze przesyłki.

 Listy przewozowe - wszystkie listy przewozowe są dostępne w zakładce zamówienia dla klientów zarejestrowanych. Dla klientów bez konta wysyłana wiadomość z linkiem do pobrania etykiety również z poziomu naszej strony internetowej.

list przewozowy naklej na największy bok paczki.

7. Wydaj paczkę kurierowi.

 Za właściwe opakowanie przesyłki odpowiada nadawca.

Nadawca zobowiązany jest właściwie opakować przesyłkę a także oddać ją kurierowi w stanie umożliwiającym jej prawidłowy przewóz, zapewniając że nie uszkodzi ona innych przesyłek w czasie przewozu. Kurier ma prawo odmowy przyjęcia paczki do przewozu ze względu na złe opakowanie lub parametry paczki niezgodne z założonym zleceniem.

Standardowa paczka powinna być zapakowana w karton o kształcie sześcianu, bez elementów wystających poza karton.

Faktury dla klientów zarejestrowanych w naszym serwisie zostaną wystawione na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. Dla klientów niezarejestrowanych faktura zostanie wystawiona po opłaceniu zlecenia.

Wszystkie faktury wystawione przez Domax PHUiT są dostępne na stronie internetowej www.szybkikurier.eu w zakładce faktury. O wystawionej fakturze wszyscy nasi klienci są informowani mailem zarówno klienci z kontem jak i bez konta.

 

Przesyłki zagraniczne – tanio szybko, bezpiecznie

Obok przesyłek krajowych, swoim klientom oferujemy również przesyłki zagraniczne. Każde zlecenie realizujemy tak, jakbyśmy robili to dla siebie i tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni. Dbamy o jak najwyższą jakość naszych usług. Działamy rzetelnie, sprawnie, szybko i bezpiecznie.

Współpracując z nami możesz mieć pewność, że nadana przez Ciebie przesyłka zagraniczna dotrze w odpowiednie ręce, w odpowiednim czasie.

To co nas wyróżnia na tle konkurencji, to nie tylko współpraca z największymi i najlepszymi kurierami w Polsce, ale także największa ilość i skuteczność doręczonych przesyłek, atrakcyjne ceny, indywidualne podejście do każdego klienta, jak również rzetelność i profesjonalizm. Swoją pracą udowadniamy, że dobry kurier wcale nie musi być drogi. Zapraszamy!

 

Zobacz też nowe poradniki:

Dlaczego kurier nie przyjechał?

Co zrobić, gdy nie przyjechał?

Co to jest paczka sortowalna?

Który kurier jest najlepszy?

Jak wysłać paczkę za pobraniem? Co to jest pobranie?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Ile czasu trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Czy muszę drukować list przewozowy?

Czy kurier zapakuje mi paczkę?

Kurier Geis

Geis – zamówienie kuriera online

Jakie towary można przesyłać kurierem Geis?

Przesyłka kurierska Geis dla firm