Załóż bezpłatne konto

Co zrobić, gdy nie przyjechał?

 

Zamówienie kuriera do domuOczekiwanie na kuriera może być frustrujące, szczególnie jeśli założyliśmy zamówienie rano po to, by przesyłka jak najszybciej pojechała do odbiorcy lub czekamy na bardzo ważną przesyłkę. Nasze rozczarowanie może rosnąć, gdy pomimo deklaracji kurier nie przyjeżdża. Co zrobić w sytuacji, gdy przecież nie będziemy kolejny dzień oczekiwać na odbiór lub dostawę paczki?

Zamówienie kuriera to umowa

Zamawiając kuriera, wypełniamy formularz na stronie internetowej. Po wpisaniu jej parametrów i wyborze konkretnego przewoźnika spośród zaproponowanych otrzymujemy informację, kiedy możemy się spodziewać kuriera. Gdy decydujemy się na przesyłkę ekspresową, nasz paczka powinna się znaleźć w drodze do odbiorcy jak najszybciej. Zamówienie kuriera i opłacenie usługi jest swojego rodzaju zawarciem umowy. Gdy przewoźnik nie wywiązuje się z niej, możemy dochodzić swoich praw.

Pierwsza pomoc w kryzysowej sytuacji

Ponowny dowóz paczkiPierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest telefon do brokera z informacją, że pomimo deklaracji kurier do nas nie dotarł. Do tego będzie nam potrzebny numer naszej przesyłki. Broker w naszym imieniu skontaktuje się z firmą przewozową i umówi ponownie kuriera w dogodnym dla nas terminie. Tą samą drogą dobrze jest załatwiać również reklamacje i inne roszczenia. Broker, który współpracuje z wieloma firmami i ma podpisane z nimi stosowne umowy, jest inaczej traktowany w negocjacjach niż osoby prywatne. Jeśli za jego pośrednictwem zamówiliśmy kuriera, to przez niego załatwiajmy wszystkie trudności. Najprostszym sposobem na wykonanie usługi będzie ponowny pickup lub dowóz paczki do miejsca odbioru.

W sytuacji ekstremalnej, gdy doszło do zagubienia paczki lub kurier zamiast następnego dnia przyjeżdża tydzień później, mamy prawo do złożenia reklamacji. W tym drugim przypadku możemy się starać o zwrot kosztów transportu. Oczywiście, żeby rozpocząć całą procedurę, musimy uiścić za przesyłkę opłatę. W tym przypadku również musimy działać szybko. Firmy w swoich regulaminach przewidują różne terminy na złożenie reklamacji.

 

Wyceń swoją przesyłkę z SzybkimKurierem.eu

 

Możesz być zainteresowany także:

Co to jest paczka sortowalna?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?