Załóż bezpłatne konto

Dlaczego kurier nie przyjechał?

 

Przesyłki kurierskieObsługa przesyłek kurierskich do zadanie wymagające specjalnej logistyki. Zarówno nam, jako brokerowi, który współpracuje z wieloma firmami na rynku, jak i klientom, którzy chcą szybko i pewnie wysłać paczkę, zależy na sprawnej obsłudze zleceń. Czasami, pomimo starań wielu osób nie udaje się odebrać paczki w terminie.

Co to są deklarowane godziny odbioru?

Zamawiając kuriera, na naszej stronie internetowej wypełniasz formularz, w który wpisujesz parametry przesyłki, adres nadawcy i odbiorcy. Spośród zaproponowanych firm wybierasz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania jeśli chodzi o opłatę, jak i warunki wykonania usługi. W tym momencie możesz sprawdzić, w jakich godzinach kurier przyjedzie po paczkę, czy firma ma jakieś problemy z systemem i w związku z tym możemy się liczyć z opóźnieniami oraz doczytać inne ważne dla nas informacje. Zazwyczaj, jeśli zamówimy kuriera do godziny 11.00, możemy liczyć na to, że przesyłka zostanie odebrana jeszcze tego samego dnia.

Czekasz, czekasz i nic

Kiedy kurier nie przyjechałJeśli pomimo deklaracji, że kurier odbierze przesyłkę w określonych godzinach lub danego dnia, przewoźnik się nie pojawił, należy założyć, że zdarzyło się coś niezależnego od niego. Nie mamy przecież wpływu na awarie samochodu, wypadki, warunki atmosferyczne czy inne nieprzewidziane okoliczności. To, że kurier do nas nie dojechał, nie wynika z jego złej woli. W zależności od polityki firmy, którą zamówiłeś, jest kilka rozwiązań tej sytuacji. Najprościej jest spisać numer nadania przesyłki i zadzwonić do brokera, którzy jako doświadczony pośrednik pomoże nam w negocjacjach z firmą kurierską. To on zorientuje się, jakie są przyczyny w opóźnieniu kuriera oraz, co najważniejsze, kiedy nasza paczka zostanie odebrana lub jeśli czekasz na przesyłkę, kiedy dostarczona. Jeśli minąłeś się z kurierem i przyjechał on podczas twojej nieobecności, możesz uzgodnić ponowne doręczenie paczki lub samemu odebrać ją z konkretnego punktu na podstawie zostawionego awizo.

 

Możesz być zainteresowany także:

Co zrobić, gdy nie przyjechał?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?