Załóż bezpłatne konto

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

 

Ubezpieczanie przesyłekWysyłając przesyłkę i wybierając odpowiedniego kuriera, najbardziej zależy nam na czasie, jakości wykonanej usługi i oczywiście cenie. Firmy prześcigają się więc w atrakcyjnych ofertach i dostosowanych dla potrzeb klientów opcjach dodatkowych. Jedną z nich jest ubezpieczenie przesyłki od zagubienia lub uszkodzenia.

Co mi daje ubezpieczenie przesyłki?

Jest to jedna z opcji dodatkowo płatnych, którą oferują wszystkie firmy kurierskie. Warto podkreślić, że wysokość ubezpieczenia jest zależna od wartości paczki, a jego koszt to zaledwie kilka złotych. W regulaminach różnych przewoźników znajdziemy wytyczne dotyczące ubezpieczeń, maksymalnej wartości przedmiotów, które możemy nim objąć oraz kwota, do której ubezpieczyciel odpowiada za szkody niezależnie od tego, czy wykupimy polisę.

Warto pamiętać, że ubezpieczyć możemy zarówno paczkę z dokumentami, jak i przesyłki paletowe. W zamian za to otrzymujemy ochronę od uszkodzeń lub utraty przesyłki. To nadawca określa jej wartość na podstawie faktury lub oszacowania kosztów wymiany lub naprawy.

Jak ubezpieczyć paczkę?

Deklarowana wartość przedmiotówWypełniając formularz, wpisujemy parametry paczki. Wtedy także możemy zaznaczyć opcję dodatkową – ubezpieczenie. W tym miejscu powinniśmy podać deklarowaną wartość przedmiotów oraz jak najbardziej dokładne informacje o zawartości przesyłki. To miejsce, by zaznaczyć, że wysyłamy towar delikatny lub cenny. Gdy nie chcemy ujawniać zawartości paczki, dobrze jest wpisać nr faktury lub rachunku, na którym jest ona wyszczególniona. Pomoże nam to w negocjacjach z ubezpieczycielem. By zostały nam wypłacone pieniądze będziemy musieli przedstawić dokumenty, które potwierdzą wysokość szkody.

Ubezpieczenie przesyłki to wydatek kilku złotych wyliczane na podstawie jej deklarowanej wartości. Firmy kurierskie mają różne stawki. Część z nich przesyłki do 500 zł ubezpiecza gratis, a za bardziej wartościowe pobiera opłaty od 2,5 zł do 13 zł. za paczkę o wartości 50 000 zł. Jak widać koszt ubezpieczenia jest bardzo niski, jeśli bierzemy pod uwagę wartość paczek i samą opłatę za usługę kurierską, a może nam pomóc w zrekompensowaniu strat.

Skorzystaj z formularza i dowiedz się jakie będą koszty ubezpieczenia paczki

 

Możesz być zainteresowany także:

Co to jest paczka sortowalna?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Dodatkowe koszty do przesyłek