Załóż bezpłatne konto

Który kurier jest najlepszy?

 

Najlepszy kurierPrawda jest taka, że nie ma takiej definicji jak najlepszy kurier, ponieważ ocena w dużej mierze wynika z naszych doświadczeń z ludźmi, a te bywają subiektywne. Nawet rankingi, które mają pomóc w wyborze przewoźnika też mogą ograniczyć się tylko do ceny, szybkości wykonania usługi i rozbudowanej oferty. Warto jest zatem dostosować wybór kuriera do naszych potrzeb.

Co musimy wziąć pod uwagę?

Najważniejsza jest jakość. Wybierajmy więc takiego kuriera, który odbierze od nas przesyłkę o wskazanej godzinie i jak najszybciej dostarczy w stanie nienaruszonym do odbiorcy. To już standard. Pamiętajmy, że oprócz samego dostarczania przesyłek mamy kilka opcji, które ułatwiają nam kontakt z przewoźnikiem oraz swobodne nadanie lub odebranie paczki bez spędzania w całego dnia w domu.

Opcja wczytaj z Allegro pozwala zaoszczędzić czas, gdy wysyłamy zakupy naszym klientom korzystającym z tego popularnego serwisu aukcyjnego.

Kolejną potrzebną funkcja jest PDI, czyli wysłanie informacji do klienta przed przyjazdem kuriera z paczką zazwyczaj w formie maila lub SMSa, choć możemy się również spodziewać telefonu. To szczególnie przydatna opcja dodatkowa, jeśli czekamy na ważną i pilną przesyłkę.

Najlepsza ofertaCi, którzy wysyłają bardzo dużo przesyłek dziennie i mają kontakt z kurierem, chętnie korzystają z opcji „Nie wzywaj kuriera”, a tym samym sami dostarczają paczki do punktu nadań. Takie rozwiązanie ułatwia im pracę.

Awizacja przesyłki to przydatne narzędzie, które dostarczy nam informacji o tym, że odbiorca odebrał paczkę. 

Priorytet dla większości

Czyli cena. W poszukiwaniu kuriera dobrze jest korzystać ze stron brokerów, którzy współpracują z wieloma firmami przewozowymi i w związku z tym są w stanie zaproponować bardzo atrakcyjne ceny. Po wypełnieniu formularza otrzymasz kilka ofert najlepszych kurierów w Polsce.

Wypełnij formularz już w 15 sekund i sprawdź oferty kurierów

 

Możesz być zainteresowany także:

Co to jest paczka sortowalna?

Dlaczego kurier nie przyjechał?

Co zrobić, gdy nie przyjechał?