Załóż bezpłatne konto

Ile czasu trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

 

Czas na doręczenie przesyłek międzynarodowychPolacy często podróżują, wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych, a coraz częściej emigrują. Te wszystkie aspekty oraz rosnący rynek przesyłek międzynarodowych związanych z funkcjonowaniem firm powodują, że paczki coraz szybciej przekraczają granice. W chwili obecnej nie stanowią już problemu zakupy w zagranicznych sklepach internetowych czy w serwisach aukcyjnych. Zamówiony towar dojdzie do nas w przeciągu kilku dni, jeśli mówimy o rynku europejskim.

Jak sprawdzić, ile będę czekać na przesyłkę?

Za granicę możemy wysłać zarówno dokumenty, jak i paczki do 70 kg oraz palety. Przesyłkę należy nadać za pomocą formularza, który znajdziesz na naszej stronie. Oprócz podanych wymiarów, wagi, adresów nadawcy i odbiorcy możesz wybrać opcje dodatkowe. Spośród propozycji firm kurierskich, które mogą dostarczyć przesyłkę, możesz wybrać tę, która szybko i tanio dostarczy paczkę. Wszystkie bowiem podają szacunkowy czas transportu kurierskiego do odbiorcy.

Usługi ekspresowe

Usługi ekspresowe międzynarodoweNa terenie Europy będziemy czekać na paczki kilka dni – od 1 do 3 dni jeśli chodzi o przesyłki do naszych najbliższych sąsiadów, poprzez 4-5 dni do takich krajów jak Szwajcaria, Portugalia, Włochy do tygodnia, gdy wysyłamy paczkę do państw bałkańskich. Pamiętajmy, że przesyłki do Rosji czy poza Europę będą dostarczane dłużej, a wynika to z procedur celnych oraz odległości, jaką muszą one przebyć.

Jeśli zależy ci na czasie, możesz korzystać z opcji dodatkowej – przesyłka ekspresowa, która umożliwia wysłanie paczki pocztą lotniczą. Znajdzie się ona u odbiorcy nawet w przeciągu 24 godzin. To ważna opcja, często wykupywana przy dostarczaniu przesyłek biznesowych.

W transporcie międzynarodowym nasza przesyłka będzie kilka razy zmieniała kuriera. Warto zatem pamiętać, by ją dobrze zapakować i zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Naszym klientom doradzamy również ubezpieczenie paczki, która będzie narażona na różne nieprzewidziane sytuacje. Pamiętajmy także, że warunki drogowe bywają zmienne, a to one właśnie w dużej mierze wpływają na czas dostarczenia przesyłki. Pomimo starań kuriera może mu się nie udać dojechać do odbiorcy w terminie. Ale takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.

Wypełnij formularz i sprawdź termin dostawy swojej paczki

 

Możesz być zainteresowany także:

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Tani kurier do Niemiec

Tani kurier do USA