Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać paczkę za pobraniem? Co to jest pobranie?

 

Co to jest pobranieRozwój firm kurierskich w dużej mierze jest związany ze zmianą mentalności Polaków a tym samem ze sposobem robienia przez nich zakupów. Jak grzyby po deszczu rośnie ilość sklepów internetowych, a statystyczny rodak wydaje około 1000 zł na zakupy w sieci. Do tego dochodzą jeszcze oferty portali aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. Tak szybki wzrost popularności runku e-commerce nie uśpił czujności Polaków, którzy dla bezpieczeństwa bardzo często wybierają paczkę pobraniową.

Po co nam pobranie?

Jest to jedna z opcji, którą wybieramy na etapie wyceny paczki w formularzu. W największym skrócie polega na zapłaceniu za przesyłkę po jej otrzymaniu, co daje poczucie bezpieczeństwa przede wszystkim odbiorcy. W jakiś sposób chroni to go przed nieuczciwym sprzedającym oraz daje możliwość, że przesyłka zostanie wysłana wcześniej. Nadawca nie musi czekać na zaksięgowanie wpłaty i niemalże natychmiast może uruchomić procedurę wysyłki. Usługa pobrania jest bardzo wygodna, szczególnie gdy podczas robieniu zakupów nie mamy możliwość zrobienia przelewu internetowego. Wynika to z wysokiej jakości świadczonych przed nas usług i ochrony interesów naszych klientów. Wszyscy wiemy, jak ważna jest płynność finansowa małych i średnich firm.

Kiedy są realizowane pobrania?

usługa pobraniowaChroniąc interesy odbiorcy, jako doświadczony broker dbamy również o swoich klientów. Pieniądze, które kurier otrzymuje przy doręczeniu przesyłki, są jak najszybciej księgowane w firmie i potem trafiają na konto nadawcy lub brokera. Wszystko tak naprawdę zależy od wewnętrznej polityki firmy. Z zasady nie przetrzymujemy pobrań i dokładamy wszelkich starań, by należność jak najszybciej znalazła się u nadawcy.

Korzystając z usługi pobraniowej, dajemy sobie możliwość zapłaty przy odbiorze przesyłki. Jest to opcja bardzo wygodna, ale nie daje nam możliwości sprawdzenia zwartości paczki w obecności kuriera przed zapłaceniem za nią i jej odebraniem. Warto też podkreślić, że jest to opcja dodatkowo płatna. Dokładamy wszelkich starań, by przesyłka jak najszybciej dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym, a płatność znalazła się na koncie sprzedającego równie szybko.

 

Możesz być zainteresowany także:

Co to jest paczka sortowalna?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?