Załóż bezpłatne konto

Czy kurier zapakuje mi paczkę?

 

Firmy od pakowania przesyłek kurierskichUsługi kurierskie coraz lepiej odpowiadają na zapotrzebowanie klientów, którzy nie mają czasu, chcą działać szybko i sprawnie oraz mieć kontrolę nad różnymi procesami w życiu. Kontrolę najlepiej online. Byłoby idealnie, gdyby zawsze znalazł się ktoś, kto wyręczy w czynnościach, których po prostu nie lubimy.

Firmy od pakowania

Na rynku polskim zaczynają się pojawiać firmy, które wspierają klientów w magazynowaniu, pakowaniu i wysyłaniu przesyłek. Jest to usługa dedykowana przede wszystkim przedsiębiorcom z branży e-commerce. Specjaliści od pakowania dysponują materiałami, które pozwalają szybko i bezpiecznie przygotować każdą paczkę do wysyłki. Dla klientów indywidualnych świadczą usługi profesjonalne z tym założeniem, że towar trzeba do nich przywieźć. W ofertach firm kurierskich taka propozycja jest jeszcze rzadkością i oprócz zestawów profesjonalnych opakowań ciężko jest znaleźć przewoźnika, który zechce zapakować nam paczkę.

Odpowiedzialność za przesyłkę

Jak dobrze zapakować przesyłkę kurierskąW regulaminach firm kurierskich znajdziemy zapis, że za to, jak przesyłka jest zapakowana, odpowiada nadawca. To na nim ciąży odpowiedzialność, by w taki sposób przygotować paczkę do transportu, by zminimalizować jej uszkodzenie. Zabezpieczenie wszystkich rzeczy, które wysyłamy w taki sposób, by nie przesuwały się, dobre zamknięcie kartonu i oznaczenie, jeśli przewozimy rzeczy delikatne lub płynne to podstawy dobrego pakowania. Co najważniejsze, kurier ma prawo nie przyjąć od nas przesyłki, która już na pierwszy rzut oka jest niewłaściwie przygotowana. Powód jest jeden. Przyjmując przesyłkę, bierze za nią odpowiedzialność, a uszkodzenia wynikające ze złego zapakowania będą podstawą reklamacji. A takich przypadków wszyscy starają się unikać.

Na rynku można znaleźć odpowiednie folie – bąbelkową czy streczową, taśmy i wypełniacze, które zapewnią bezpieczeństwa naszym rzeczom. Warto też uprzedzić kuriera, co jest w paczce. Kruchą i delikatną zawartość oznaczyć naklejką „uwaga szkło”, a rzeczy, które muszą stać w odpowiedniej pozycji, innym symbolem.

Zamów materiały operacyjne

 

Możesz być zainteresowany także:

Co to jest paczka sortowalna?

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?