UWAGA: Zakończenie działalności przewozu paczek Firmy Geis w Polsce Zobacz szczegóły ›
Załóż bezpłatne konto

Czy muszę drukować list przewozowy?

 

Co to jest list przewozowyZapotrzebowanie rynku oraz duża konkurencja wśród firm przewozowych powodują, że coraz bardziej kurierzy dostosowują się do potrzeb klientów. Żeby wysłać paczkę wystarczy tylko dostęp do Internetu oraz drukarki, chociaż bez niej można sobie poradzić.

Co to jest list przewozowy?

Sama procedura wysłania przesyłki jest prosta. Nie trzeba nigdzie jechać, by nadać dokumenty w kopercie, dużą paczkę, czy nawet paletę. Na naszej stronie internetowej znajdziesz formularz, w który wpisujesz dane przesyłki – jej wagę, dokładne wymiary, kody pocztowe i wybierasz opcje dodatkowe. Na tej podstawie przygotowywana jest wycena. Spośród ofert różnych kurierów możesz wybrać tę, która jest dla ciebie najbardziej atrakcyjna pod względem czasu dostawy i opłaty. Następnym krokiem jest opłacenie usługi, a po zaksięgowaniu wpłaty otrzymamy list przewozowy, który powinniśmy wydrukować. Na nim znajdują się wszystkie dane naszej przesyłki, łącznie z numerem, który pozwala nam śledzić jej trasę do odbiorcy na stronie internetowej.

Jeśli nie mogę wydrukować listu?

Odręczne wypełnianie formularza listu przewozowegoMoże się zdarzyć, że drukarka odmówiła posłuszeństwa albo w ogóle nie masz takiego sprzętu w domu, a większość firm wymaga takiego wydruku. Wychodząc naprzeciw naszym klientom, dajemy możliwość wysłania przesyłki bez drukowania listu przewozowego. Są dwie możliwości. Kurier DHL dał możliwość odręcznego wypełnienia formularza w obecności kuriera. Natomiast firma Geis wysyła do klienta przewoźnika wraz z wypełnionym i wydrukowanym przez nich listem z odpowiednimi kodami i wszystkimi informacjami. Ta druga opcja jest zdecydowanie prostsza i niweluje ryzyko pomyłek czy literówek.

Niezależnie od wybranej opcji list przewozowy jest najważniejszym dokumentem dla kuriera. Znajdują się tam wszystkie dane nadawcy i odbiorcy, w tym te najważniejsze dla nas – czyli ułatwiające kontakt. Sprawna przesyłka w dużej mierze zależy od nas, warto więc, szczególnie jeśli korzystamy z opcji odręcznego wypełnienia listu, by zrobić to starannie i z jak największą dokładnością.

Zobacz więcej na: Kurier bez drukowania listu

 

Możesz szybko zamówić kuriera Geis bez drukowania listu:

GEIS - Bez drukowania listu do 5kg wymiary max 60x60x60 (bez pobrania) za 14,80 zł brutto

GEIS - Bez drukowania listu do 30kg wymiary max 60x60x60 (bez pobrania) za 16,28 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem,
zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany także:

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Jak szybko zamówić kuriera