Załóż bezpłatne konto

Czy muszę drukować list przewozowy?

 

Co to jest list przewozowyZapotrzebowanie rynku oraz duża konkurencja wśród firm przewozowych powodują, że coraz bardziej kurierzy dostosowują się do potrzeb klientów. Żeby wysłać paczkę wystarczy tylko dostęp do Internetu oraz drukarki, chociaż bez niej można sobie poradzić.

Co to jest list przewozowy?

Sama procedura wysłania przesyłki jest prosta. Nie trzeba nigdzie jechać, by nadać dokumenty w kopercie, dużą paczkę, czy nawet paletę. Na naszej stronie internetowej znajdziesz formularz, w który wpisujesz dane przesyłki – jej wagę, dokładne wymiary, kody pocztowe i wybierasz opcje dodatkowe. Na tej podstawie przygotowywana jest wycena. Spośród ofert różnych kurierów możesz wybrać tę, która jest dla ciebie najbardziej atrakcyjna pod względem czasu dostawy i opłaty. Następnym krokiem jest opłacenie usługi, a po zaksięgowaniu wpłaty otrzymamy list przewozowy, który powinniśmy wydrukować. Na nim znajdują się wszystkie dane naszej przesyłki, łącznie z numerem, który pozwala nam śledzić jej trasę do odbiorcy na stronie internetowej.

Odręczne wypełnianie formularza listu przewozowego

List przewozowy jest najważniejszym dokumentem dla kuriera. Znajdują się tam wszystkie dane nadawcy i odbiorcy, w tym te najważniejsze dla nas – czyli ułatwiające kontakt. Sprawna przesyłka w dużej mierze zależy od nas, warto więc, by dane nadawcy przesyłki podać starannie i z jak największą dokładnością. 

 

W trosce o Twoją przesyłkę wymagamy wydrukowania listu.
Bez wydrukowanego listu kurier odmówi przyjęcia przesyłki.

 

 

Możesz być zainteresowany także:

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Jak szybko zamówić kuriera