Załóż bezpłatne konto

Import palet z Włoch

 

Tani import palet z WłochPrzesyłki zagraniczne często nadawane są przez firmy z różnych branż. To także najlepsza i najtańsza metoda wykorzystywana przez sklepy internetowe. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za to, że rośnie ilość paczek i palet z Włoch. Na ten trend niewątpliwie ma wpływ również to, że wielu Polaków na stałe lub czasowo mieszka na południu Europy. Niektórzy założyli tam firmy, które mają swoje przedstawicielstwa również w Polsce. Co za tym idzie, kurierzy dostarczają palety z Włoch do Polski zarówno jako przesyłki standardowe, jak i ekspresowe, a każda z paczek jest ubezpieczona do określonej wartości. Oczywiście cennik palet do Włoch obejmuje również dodatkowe ubezpieczenie, jeśli takiego będziemy potrzebować.

Jak nadać paletę z Włoch?

Najczęściej na palecie wysyła się duże i ciężkie ładunki, które nie mieszczą się w standardowych paczkach. Poza tym charakterystyczna podstawa w pewien sposób stabilizuje przesyłkę i sprawdza się przy przewożeniu rzeczy delikatnych i o nietypowym – podatnym na uszkodzenia kształcie. Taką paletę z Włoch warto dodatkowo oznaczyć specjalnymi naklejkami, które są jednoznaczną informacją dla kuriera. Poza tym oczywiście należy w taki sposób zapakować paczkę, by zminimalizować ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że paleta z Włoch do Polski pokonuje całą Europę, będzie podlegać przeładunkom i choć sama podstawa ułatwia operację, to jednak na trasie wiele rzeczy może się zdarzyć. Poza tym paletę z Włoch przywiezie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem i należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe.

Jak zapakować paletę z Włoch?

Kurierzy palety z Włoch przewożą do wagi 1000 kilogramów. Poza tym mają również swoje wytyczne co do tego, jak należy zapakować przesyłkę oraz co nie może się w niej znaleźć. Lista towarów zakazanych jest zależna również od przepisów międzynarodowych i nie wolno wysyłać towarów zakazanych lub zabronionych w transporcie. Przede wszystkim będą to ładunki niebezpieczne, nielegalne i podatne na zepsucie się. Nie wolno nadawać również kosztowności i dzieł sztuki.

Ile kosztuje paleta z Włoch?

Cena palety z Włoch jest uzależniona przede wszystkim od wagi i wymiarów przesyłki. To te parametry wpisuje się w formularz zamówienia i na tej podstawie otrzymuje się oferty cenowe poszczególnych przewoźników oraz prognozowany czas doręczenia. Palety z Włoch dostarczane są przez najlepszych kurierów. Oferują one również szereg opcji dodatkowych, które pozwalają spersonalizować usługę, ale z drugiej strony wpływają na koszt usługi. Cennik palet z Włoch uwzględnia takie opcje jak dodatkowe ubezpieczenie czy usługi ekspresowe.

 

Sprawdź, ile kosztuje paleta z Włoch