Załóż bezpłatne konto

Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę DHL?

 

Pakowanie przesyłki DHLProfesjonalny tani kurier DHL  dokłada wszelkich starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym oraz w jak najkrótszym czasie. Niezależnie od tego czy przygotowujemy tanie palety krajowe,  czy też paczki to na nadawcy spoczywa obowiązek takiego zapakowania przesyłki, aby nie uszkodziła ona innych raz sama nie ucierpiała podczas transportu realizowanego przez taniego kuriera. Zagraniczne oraz krajowe przepisy dość jasno określają listę towarów niedozwolonych w transporcie. Poza tym kurier DHL zaleca, w jaki sposób prawidłowo zapakować i zabezpieczyć paczkę przed wysyłką.

 

Jak przygotować paczkę dla kuriera?

Palety zagraniczne i krajowe oraz paczki z kurierem DHL podróżują w często trudnych warunkach i są poddawane przeładunkom. Choć przewoźnik dokłada wszelkich starań, aby dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym, to bardzo dużo zależy od odpowiedniego ich zapakowania. Najlepiej, wysyłając paczkę kurierem DHL, zapakować ją w wytrzymały i niezniszczony karton. Jego grubość powinna być dopasowana do wagi przewożonych rzeczy. Każdą z nich powinniśmy osobno zabezpieczyć, a wolne przestrzenie należy wypełnić folią bąbelkową, styropianem czy też dedykowanymi wypełniaczami w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała. Szczególną uwagę warto zwrócić na newralgiczne miejsca takie jak narożniki, boki i spód kartonu. Należy je odpowiednio wzmocnić chociażby taśmami zabezpieczającymi. Przesyłkę, która wymaga specjalnego traktowania, należy oznaczyć specjalnymi symbolami na przykład „góra” czy „ostrożnie”. Popularne jest również wysyłanie palety export do różnych krajów. Przy przygotowywaniu takiej przesyłki trzeba zwrócić uwagę na to, by była ona stabilna i nie przesuwała się. Palety DHL muszą być odpowiednio zabezpieczone – szczególnie narożniki - oraz trwale przymocowane. To szczególnie ważne, jeśli przesyłka złożona jest z wielu pojedynczych elementów na jednej palecie. Do nieuszkodzonej palety paczka powinna być przymocowana za pomocą folii stretch i taśm bindujących.

 

Prawidłowe pakowanie opon kurierowi DHL

Jak zapakować opony DHLWysyłając opony kurierem DHL, musimy zwrócić uwagę na ich prawidłowe zapakowanie. Przewoźnik przyjmuje te przygotowane pojedynczo, które nie uszkodzą innych przesyłek w transporcie. Czystą oponę kurierem możemy owinąć owijką z taśmy. Na jej rancie umieszcza się kod kreskowy. Oponę do 60 centymetrów średnicy i wagi do 31,5 kilograma możemy również owinąć w pojedynczy pas kartonowy lub też włożyć pomiędzy okrągłe pokrywy tekturowe. W jednym i drugim wypadku należy opakowanie owinąć wytrzymałą taśmą polipropylenową. Tylko tak zapakowane opony z felgą lub bez będą traktowane jako przesyłka standardowa. Felgi kurierem wysyła się w kartonowym opakowaniu o regularnych kształtach o największym boku długości maksymalnej 60 cm oraz wadze do 31,5 kg.

 

Sprawdź ceny przesyłek DHL

 

Zobacz również:

Kurier DHL

Śledzenie przesyłek kurierskich DHL

Kontakt z kurierem DHL