Załóż bezpłatne konto

Szybkie zwroty pobrania od kuriera

 

Tanie paczki pobraniowe i szybkie zwroty pobrańSpośród wszystkich opcji dodatkowych klienci kurierów najchętniej wybierają pobranie.Pozwala ono zadbać zarówno o interesy nadawcy, jak i odbiorcy i pomimo szybkich płatności elektronicznych bardzo często klienci sklepów internetowych oraz użytkownicy aukcji decydują się na takie rozliczenia. Pobrania to doskonały wariant zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, a szybkie zwroty należności na konto nadawcy sprawiają, że nie traci on płynności finansowej. Choć jest to opcja dodatkowo płatna, to jednak sprawdza się w momencie, kiedy nie możemy wykonać przelewu lub też zależy nam na uregulowaniu opłaty dopiero w momencie dostarczenia paczki przez kuriera. W dużym skrócie to właśnie przewoźnik pobiera wskazaną kwotę od odbiorcy, a następnie pieniądze są przelewane na konto nadawcy w możliwie najkrótszym czasie. Różne firmy kurierskie mają swoje procedury, a tym samym odmienne terminy zwrotów pobrań, ale każda z nich dokłada starań, by czas oczekiwania był jak najkrótszy.

Zwrot pobrania UPS

W momencie nadawania przesyłki ustalamy, na jakie konto UPS ma przelać środki z pobrania. Przewoźnik dokłada wszelkich starań, by zwroty były księgowane szybko i sprawnie. Można się spodziewać, że na koncie nadawcy kwota za pobranie pojawi się w przeciągu 5 dni po dacie doręczenia paczki. Zdarza się również, że taka usługa jest realizowana szybciej

Zwrot pobrania DPD

Kurier DPD zwroty pobrań realizuje w cyklach tygodniowych. Właśnie dlatego na pieniądze będzie trzeba poczekać od 7 do 10 dni roboczych. Na przykład gdy paczka została doręczona do odbiorcy od poniedziałku do niedzieli, to zwrotu pobrania można spodziewać się w czwartek następnego tygodnia. Jeżeli jest to dzień wolny od pracy, termin się wydłuża. DPD dokłada starań, by cała procedura przebiegała sprawnie, ponieważ wie, że w dużej mierze od tego właśnie zależy płynność finansowa jego klientów.

Zwrot pobrania DHL

To, kiedy otrzymamy zwrot pobrania do DHL, jest w dużej mierze zależne od tego, czy wybierzemy opcję standardową czy ekspresową. Ta druga jest dedykowana klientom, którym zależy na czasie. W standardzie DHL zwraca pobrania w terminie od 8 do 10 dni roboczych od daty przekazania pieniędzy kurierowi. W praktyce wiele zależy od konkretnego dnia, w jakim księgowane są środki na koncie przewoźnika.

Zwrot pobrania FedEx

Na zwrot pobrania z FedEx klienci czekają najdłużej. Przewoźnik zastrzega sobie okres do 14 dni roboczych od dnia doręczenia paczki przez kuriera. Niemniej FedEx dokłada starań, by tego typu usługi realizować w jak najkrótszy czasie. 

 

Szukasz oferty na tanie paczki pobraniowe?

Wysyłasz wiele przesyłek pobraniowych i potrzebujesz oferty specjalnej? 
Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci nasze warunki.