Załóż bezpłatne konto

Czas dostawy przesyłki DHL

 

Czas dostawy przesyłek kurierskich DHLJednym z ważniejszych argumentów przy wyborze kuriera DHL jest czas, w jakim dostarczy on przesyłki do odbiorcy w Polsce i zagranicą. Dzięki różnym środkom transportu oraz sprawnie działającej sieci logistycznej, która wykorzystuje najnowocześniejszą technologię możemy być pewni, że dokumenty, paczki czy palety przewożone są z najwyższą starannością. Zazwyczaj odbiorca otrzymuje przesyłkę DHL w przedziale 24-48 godzin biorąc oczywiście pod uwagę dni robocze. Poza tym w przypadku usług międzynarodowych bardzo ważnym aspektem będzie odległość od kraju i zakłada się, że tych najbardziej oddalonych państw paczka DHL może podróżować nawet do 96 godzin. Przewoźnik oczywiście dokłada wszelkich starań, by zrealizować zlecenie jak najszybciej, ale zawsze należy brać pod uwagę szereg możliwych zdarzeń takich jak awarie, utrudnienia drogowe czy trudne warunki pogodowe, które mogą wpływać na opóźnienie.

 

Standardowo DHL przesyłki dostarcza w następny roboczy dzień po nadaniu. Jeśli nadajesz paczkę o wadze powyżej 31,5 kilograma, to ten czas wydłuża się do dwóch dni roboczych. Jeśli zależy nam na terminie, kurier DHL oferuje opcje ekspresowe oraz możliwość dołączenia do konkretnej godziny – 9 lub 12. Są to oczywiście usługi dodatkowo płatne. Warto również zwrócić uwagę, że w ofercie firmy znajdziemy również możliwość doręczeń wieczorem lub w soboty. W ten sposób kurier DHL sprawnie dostosowuje się do trybu życia Polaków.

Czas doręczeń przesyłek międzynarodowych będzie dłuższy niż tych krajowych, ale z zasady kurier DHL dokłada wszelkich starań, by zrealizować usługę jak najszybciej. Planowany czas doręczenia poznamy już na etapie zamawiania paczki. W intuicyjnym formularzu wpisujemy parametry paczki – wagę oraz wymiary oraz dane adresowe. To również miejsce, w którym możemy wybrać opcje dodatkowe. Na tej podstawie otrzymamy oferty kuriera DHL z cenami oraz przybliżonym czasem realizacji. Ten jest szczególnie istotny zarówno dla firm, szczególnie z sektora e-commerce, jak i klientów indywidualnych.

Po odebraniu przesyłki przez kuriera DHL możemy śledzić jej drogę do odbiorcy w dedykowanym panelu i w ten sposób zostaniemy również poinformowani o tym, że paczka został odebrana. Kurier DHL dokłada starań, by nasze przesyłki docierały do odbiorcy szybko i w stanie nienaruszonym. Na ten drugi element znacząco wpływa sposób zapakowania paczki przez nadawcę. Poza tym warto pamiętać, że nie mogą się w niej znaleźć rzeczy zabronione w transporcie. 

 

Sprawdź status swojej przesyłki

 

Zobacz również: