Załóż bezpłatne konto

Jak zamówić kuriera DHL online?

 

Nadanie przesyłki DHLTani kurier DHL to rozwiązania szyte na miarę potrzeb klientów. Dlatego właśnie, żeby nadać przesyłkę, wcale nie musimy wychodzić z domu, a cała procedura zamówienia przewoźnika odbywa się przez Internet niezależnie od tego, czy interesuje nas tani kurier zagranica czy Polska. Poza komputerem lub urządzeniem przenośnym potrzebujemy również drukarki do wydrukowania listu przewozowego. Niezależnie od tego czy wysyłamy tanie palety krajowe, czy też zagraniczne wypełniony na stronie formularz, w którym wpisujemy podstawowe parametry paczki lub palety export takie jak jej wymiary czy wagę oraz dane adresowe nadawcy i odbiorcy. W DHL nadanie paczki jest bardzo intuicyjne i już na etapie początkowym możemy również wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe takie jak na przykład pobranie, przekierowanie do punktu DHL parcel lub ubezpieczenie. Dzięki temu paczki i palety zagraniczne wysyłane są zgodnie z naszymi preferencjami, a ich drogę możemy śledzić w dedykowanych formularzach.

 

Jak prawidłowo nadać przesyłkę DHL?

Tanie nadanie paczki DHLPo wpisaniu wszystkich danych oraz określeniu opcji dodatkowych otrzymamy różne propozycje wraz z określonym przez DHL czasem dostawy  oraz szczegółowymi warunkami. Po opłaceniu trzeba wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera. DHL określa oczywiście maksymalne wymiary oraz wagę paczek ze względu chociażby na wielkość posiadanych samochodów. Suma długości boków paczki do 31,5 kg nie może być większa niż 300 cm przy zastrzeżeniu, że najdłuższy bok będzie miał najwięcej 200 cm. Przesyłki cięższe muszą się mieścić w podwojonych powyższych wartościach – czyli do 600 cm sumy boków przy 400 cm najdłuższym boku. Z drugiej strony, gdy jeden bok przesyłki mieści się w przedziale 200 – 400 cm, to waga nie może być większa niż 50 kg. Jeśli nie spełnia tego kryterium, musi być przewożona na palecie. Z drugiej strony warto pamiętać, że w przypadku dużych lecz lekkich przesyłek stosuje się kryterium wagi wolumetrycznej. Oblicza się ją według wzoru długość x szerokość x wysokość (w cm) dzielone przez 4000. Otrzymany wynik w kilogramach porównujemy z wagą rzeczywistą i do wyceny wpisujemy wyższy parametr.

Poza nadaniem paczki niezwykle ważne jest poprawne jej zapakowanie. DHL doradza, by przesyłki do 31,5 kg wysyłane były w kartonie o regularnych kształtach, a przedmioty we wnętrza należy zabezpieczyć folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem. Przesyłki do palety powinny być solidnie przymocowane i zabezpieczone przed przesuwaniem się.

Jeśli nie możesz czekać na kuriera DHL, przekieruj przesyłkę do wybranego punktu DHL Parcel.

 

Zamów kuriera DHL online

 

Zobacz również:

Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę DHL?

Kurier DHL

Śledzenie przesyłek kurierskich DHL

Towary wyłączone z przewozu DHL