Załóż bezpłatne konto

Towary wyłączone z przewozu DHL

 

Towary wyłączone z transportu DHLKlienci indywidualni, firmy a przede wszystkim rynek e-commerce stale korzystają z tanich usług kurierskich DHL, który gwarantuje szybkie i rzetelne usługi. Z tego wynika również fakt, że codziennie liczba tych wzrasta, a wybór na rynku sposób dostarczania i małych paczek i palet też jest coraz większy. Korzystając z usług kuriera DHL mamy pewność, że nasza paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w dowolne miejsce świata. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość tego, że choć przewoźników jest wielu, to nie wszystko można wysyłać. 

Lista towarów zakazanych DHL w transporcie jest określana na podstawie przepisów międzynarodowych oraz wytycznych konkretnego kraju, do którego wysyłamy paczki. Z drugie strony kurier DHL nie sprawdza zawartości przesyłki w momencie jej odebrania, a sam proces nadawania jej jest w pewien sposób deklaracją klienta, że w środku nie znajdują się rzeczy, których wysyłać nie wolno. Przestrzeganie tych konkretnych wymagań zapewnia bezpieczeństwo innym przesyłkom i również kurierowi DHL. Należy się również liczyć z tym, że w przypadku jakichkolwiek podejrzeń paczka może być komisyjnie otwarta i w przypadku złamania przepisów jej zawartość może być komisyjnie zniszczona i możemy być obciążanie kosztami.

 

Przepisy wewnętrzne kuriera DHL wynikają przede wszystkim z przepisów iATA dla transportu lotniczego oraz ADR dla drogowego. Poza listą towarów zabronionych spotkamy się również z szeregiem rzeczy niebezpiecznych, które są objęte restrykcjami DHL i przewoźnik może je dostarczać prosto do rąk odbiorcy. Tak przesyłka musi być odpowiednio zapakowana i oznaczona, by zagwarantować jej i innym paczkom bezpieczeństwo. Kurier DHL dokłada wszelkich starań, by dowieźć każdą przesyłkę, a towary zakazane czy też niebezpieczne dostarcza ze szczególną dbałością, biorąc pod uwagę zawartość paczki, rodzaj usługi oraz przepisy krajowe i międzynarodowe. Te na przykład mogą uniemożliwić przewóz określonej rzeczy na mocy ograniczeń celnych, politycznych czy też fitosanitarnych. Oczywiście jakikolwiek przewóz towarów zakazanych przez kuriera DHL wymaga kontaktu z przewoźnikiem.

Kurierem DHL nie wolno natomiast wysyłać towarów wyłączonych z przewozu. Na liście znajdują się przede wszystkim odpady po rzeczach niebezpiecznych oraz broń i wszelkie jej pochodne wraz z akcesoriami i materiały wybuchowe. Co istotne, w tej kategorii mieści się również broń zabawkowa, pneumatyczna i wiatrówki. Poza tym kurierem DHL nie wyślemy żywych zwierząt, ludzkich szczątków czy prochów. Przewoźnik nie dostarcza również części samochodowych i elementów karoserii. Na liście towarów zakazanych znajdziemy szlachetne metale i kamienie, gotówkę i karty płatnicze oraz antyki czy biżuterię a także towary nielegalne – narkotyki i inne środki psychoaktywne.

 

Masz wątpliwości, czy możesz dana rzeczy wysłać? Skontaktuj się z nami.

 

Zobacz również: