Załóż bezpłatne konto

Jak zamówić kuriera GLS?

Jak zamówić kuriera GLS?Korzystanie z usług kuriera GLS to inwestowanie w doskonałą jakość i szybkość realizowanych zleceń. To również intuicyjny panel, szeroka dostępność opcji dodatkowych oraz możliwość kontaktu, które ułatwiają zarządzanie przesyłkami. Z drugiej strony profesjonalne instrukcje oraz przyjazny system pozwalają zamówić kuriera GLS nawet bez wychodzenia z domu. Żeby zrealizować wezwanie kuriera po paczkę zagraniczną, wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu lub inne urządzenie mobilne oraz drukarka. W dedykowane pola formularza wpisujemy podstawowe parametry – czyli wagę i wymiary przesyłki, dane adresowe oraz dokonujemy wyboru tych opcji dodatkowych, które nas najbardziej interesują. Na podstawie tych elementów zostanie nam przedstawiona wycena GLS usługi oraz zostanie określony przybliżony czas doręczenia paczki do odbiorcy. Całą tę drogę będziemy mogli śledzić w dedykowanym panelu oraz zostaniemy poinformowani, kiedy odbiorca przesyłkę zagraniczną odbierze.

Na podstawie różnych ofert dokonujemy wyboru tej najbardziej atrakcyjnej, płacimy za usługę, drukujemy list przewozowy i czekamy, aż kurier GLS odbierze od nas przesyłkę, która jak najszybciej będzie przewożona do odbiorcy.

 

Nadaj paczkę zagraniczną GLS

 

Warto przy tym pamiętać, że choć kurier GLS dokłada wszelkich starań, by przesyłka zagraniczna dotarła w stanie nienaruszonym, to nadawca jest odpowiedzialny za to, by odpowiednio zapakować paczkę oraz by nie znalazły się w niej rzeczy zabronione w transporcie. Ta powszechnie dostępna lista obejmuje oczywiście te przedmioty i substancje, które są ograniczane w przewozach na mocy przepisów międzynarodowych, ale również warto zapoznać się z wewnętrznymi przepisami każdego kraju, do którego wysyłamy paczki.

Odpowiednie zapakowanie przesyłki wymaga przede wszystkim użycia wytrzymałego dostosowanego do wielkości oraz wagi opakowania oraz dedykowanych wypełniaczy, które sprawią, że zawartość będzie unieruchomiona. Im cieńszy towar, tym bardziej powinniśmy go zabezpieczyć. Jeśli masz wątpliwości odnośnie procedury przygotowania i nadania paczki, sprawdź jak skontaktować się z kurierem GLS.

 

Zobacz też:

Czas dostawy GLS

Śledzenie przesyłek GLS