Załóż bezpłatne konto

Cennik kuriera

 

Cennik kurierów onlineJednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze odpowiedniego przewoźnika jest niewątpliwie cena kuriera. Poza tym klienci indywidualni, jak i firmy biorą pod uwagę również markę, rzetelność oraz opinie o danych przedsiębiorstwach. Na to, ile zapłacimy za kuriera, wpływ ma wiele czynników, a najważniejsze z nich to waga i wielkość paczki lub palety. Wielu przewoźników takich jak na przykład UPS oraz FedEx ma jedną stawkę w cenniku paczek do 30 kilogramów. Takie przesyłki można nadać już od kwoty 18 złotych. Pozostali przewoźnicy mają dodatkowe podziały w cennikach co 5 kilogramów i koszt nadania najlżejszej przesyłki będzie wynosił od 16,45 w DPD do 19,29 w DHL. Im cięższa paczka, tym więcej zapłacimy za usługę. W cennikach kurierów zauważyć można, że wysłanie przesyłki o maksymalnej wadze i standardowych wymiarach to wydatek przewyższający 50 złotych.

To, ile kosztuje nadanie kurierem, będzie również zależne od wymiarów i warto przestrzegać zarówno maksymalnych parametrów zalecanych przez przewoźnika, jak i kształtu opakowania oraz sposobu zapakowania przesyłki. To wszystko ma wpływ na cenę paczki, ponieważ do zleceń niestandardowych doliczane są dodatkowe opłaty. Standardowo UPS przyjmuje kartony o długości do 120 cm, K-EX, DHL do 140 cm, a FedEx do 150 cm, DPD, GLS nawet do 175 cm. W wielu przypadkach ważna będzie suma wszystkich boków, szczególnie gdy będziemy wyceniać przesyłkę według wagi gabarytowej a nie rzeczywistej. Za przekroczenie maksymalnego wymiaru lub też sumy boków trzeba będzie dodatkowo zapłacić w zależności od cenników przewoźników od kilku do kilkudziesięciu złotych. W takich wypadkach spotykamy się z określeniami przesyłka dłużycowa, drobnicowa lub niestandardowa.

Ile kosztują usługi dodatkowe?

koszt usług dodatkowych kurierówPrzy zamawianiu kuriera podajemy nie tylko podstawowe parametry, ale również możemy wybrać opcje dodatkowe z całej palety oferowanej przez przewoźników. Część z nich jest dodatkowo płatnych. To, ile kosztuje paczka pobraniowa, wpłynie na cenę usługi, a jest to jedna z chętniej wybieranych opcji. W większości przypadków to kwota 5-6 złotych. Kilkanaście złotych może kosztować dodatkowe ubezpieczenie oraz dokumenty zwrotne. Niewątpliwie najdroższą opcją jest usługa ekspresowa dedykowana tym, którym się spieszy. To kwota nawet kilkudziesięciu złotych. Warto pamiętać, że atrakcyjne ceny przesyłek kurierskich znajdziemy w ofertach brokerów.

 

 

Cennik kurierów online

 

Możesz być zainteresowany również cennikiem palet kuriera DHL oraz cennikiem palet kuriera DPD