Załóż bezpłatne konto

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

 

O ubezpieczeniach mówi się niemalże przy każdej okazji – powinniśmy mieć polisę na dom, samochód, życie czy telefon. Ten katalog jest bardzo szeroki i faktycznie zdarza się, że część ubezpieczeń się przydaje, a o innych zwykliśmy mówić, że mądry Polak po szkodzie. Gdy wysyłamy przesyłkę kurierską, zależy nam przede wszystkim na czasie, w jakim paczka zostanie dostarczona oraz cenie, jaką zapłacimy. Stąd też wyścig między firmami kurierskimi i dostosowywanie ofert do potrzeb klientów. Jedną z najpopularniejszych opcji dodatkowych jest ubezpieczenie przesyłki.

Dlaczego warto ubezpieczyć paczkę?

Dlaczego ubezpieczaćprzesyłkiTa jedna z opcji dodatkowych przydaje się w momencie uszkodzenia lub zagubienia przesyłki. Pomimo tego że jest dodatkowo płatna, to szczególnie przy wartościowych paczkach może się przydać. Wysokość ubezpieczenia jest zależna od wskazanej wartości zawartości przesyłki i wynosi zazwyczaj kilka złotych. Przed wybraniem tej opcji należy zapoznać się z regulaminami poszczególnych przewoźników – wytycznymi, określeniem maksymalnej wartości przedmiotów oraz kwoty, do której ubezpieczyciel odpowiada za szkody nawet jeśli nie wykupimy ubezpieczenia.

Ubezpieczyć możemy każdą przesyłkę – kopertę z dokumentami, paczki oraz palety. Polisa zapewnia nam odszkodowanie w przypadku zarówno uszkodzenia zawartości, jak i zagubienia. Warto pamiętać, że to my ustalamy wartość przesyłki na podstawie rachunku lub oszacowania kosztów naprawy lub też wymiany.

W jaki sposób ubezpieczyć paczkę?

Jak ubezpieczyć paczkęSam wybór opcji ubezpieczenia jest bardzo prosty. W momencie wypełniania formularza przy wpisywaniu parametrów paczki i danych adresowych należy wybrać opcję ubezpieczenia. Tam też wpiszemy deklarowaną wartość przedmiotów wraz z jak najbardziej dokładnym ich opisem. To idealne miejsce, by zaznaczyć, że zawartość przesyłki jest cenna lub delikatna. Jeśli mamy wątpliwości co do opisywania zawartości paczki, zawsze możemy wpisać numer rachunku lub faktury, na którym dane przedmioty są wyszczególnione. Takie uszczegółowienie pomaga w ewentualnych negocjacjach z ubezpieczycielem, ponieważ w razie szkody będziemy musieli pokazać dokumenty, które potwierdzają wysokość szkody. 

Ubezpieczenie przesyłki nie jest kosztowne. To wydatek kilku złotych, który jest wyliczany na podstawie wartości. Każda z firm ma swoje wewnętrzne wytyczne związane z ceną polisy. Duża część kurierów ubezpiecza przesyłki do wartości 500 zł w standardzie, a te droższe to wydatek od 2,5 do 13 zł (za paczkę o wartości 50 tysięcy zł).

 Wypełnij formularz już w 15 sekund i sprawdź oferty kurierów

 

Możesz być zainteresowany także:

Co zrobić, gdy przesyłka zostanie uszkodzona?

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Ile czasu trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?