Załóż bezpłatne konto

Czas dostawy FedEx

 

Czas dostawy przesyłek kurierskich FedExKurier FedEx to jeden z najchętniej wybieranych przewoźników zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Obsługuje klientów indywidualnych i firmy w zakresie przesyłek dokumentów, małych paczek do 50 kilogramów, jak i palet. Kurier FedEx gwarantuje szybkie i atrakcyjne cenowo doręczenia, co jest szczególnie istotne dla branży e-commerce. Dzięki wykorzystaniu różnych środków transportu oraz rozlokowanych centrów logistycznych jest w stanie zrealizować każde zlecenie w najkrótszym czasie. Kurier FedEx godziny pracy dostosowuje do potrzeb klientów i przewoźnicy rozwożą paczki w godzinach 08:00–18:00 i są w stałym kontakcie z odbiorcami. Nowoczesne rozwiązania takie jak na przykład możliwość monitorowania aktualnego statusu przesyłki w specjalnym panelu sprawiają, że bez problemu jesteśmy w stanie zarządzać usługami i na bieżąco jesteśmy informowani, gdzie znajduje się paczka oraz wiemy, kiedy została odebrana przez odbiorcę. 

W standardowych opcjach kurier FedEx dostarcza przesyłki do 30 kilogramów następnego dnia roboczego po nadaniu. Małe paczki są doręczane door-to-door, cięższe w systemie „burta-burta”. Palety natomiast dostarcza się w serwisie „rampa – rampa”. Czas ten oczywiście jest uzależniony od miejsca, do którego wysyłamy oraz parametrów przesyłki. Warto zaznaczyć, że gdy zależy nam na czasie, można wybrać usługę ekspresową FedEx lub doręczenia w konkretnych godzinach, a nawet w dni wolne.

Kurier FedEx dokłada wszelkich starań, by przesyłki jak najszybciej docierały do odbiorców. Standardowy czas usługi krajowej jest oczywiście wydłużony, gdy nadajemy paczkę międzynarodową. Tutaj okres oczekiwania zwiększa się w zależności od odległości, jaką paczka lub paleta musi pokonać. Zazwyczaj przesyłka FedEx jest u adresata w przeciągu 96 godzin. Czas ten jest wstępnie określony już na etapie zamawiania kuriera. Po wypełnieniu intuicyjnego formularza online – czyli wpisaniu parametrów przesyłki, danych adresowych oraz wyborze opcji dodatkowych zostaną nam zaproponowane różne propozycje z cenami oraz planowanym terminem doręczenia. Oczywiście może się on wydłużyć z przyczyn niezależnych od przewoźnika takich jak warunki atmosferyczne, utrudnienia drogowe czy awaria. Na czas doręczenia paczki FedEx a przede wszystkim na to, by bezpiecznie dotarła ona do odbiorcy, duży wpływ ma również sposób zapakowania przesyłki. A za to odpowiada nadawca. Poza tym warto zapoznać się z listą towarów zabronionych FedEx, by zapewnić bezpieczeństwo nie tylko swojej paczce, ale także innym. 

 

Sprawdź status swojej przesyłki online

 

Zobacz też: