Załóż bezpłatne konto

Jak zapakować paczkę FedEx?

 

Opakowanie kartonowe do paczek kurierskichZ kurierem FedEx wysyłamy przesyłki, szybko tanio i bezpiecznie. Dlatego właśnie charakterystyczne logo tak chętnie jest wybierane przez klientów indywidualnych oraz firmy. Kurierem FedEx wyślemy koperty z dokumentami, paczki i palety, a nowoczesne narzędzia sprawiają, że możemy zarządzać transportem, nawet nie wychodząc z domu. Warto pamiętać, że to nadawca jest odpowiedzialny w dużej mierze za to, w jakim stanie przesyłka FedEx dotrze do odbiorcy.

Zanim spakujemy przesyłkę FedEx należy sprawdzić, czy towary, które chcemy wysłać, nie znajdują się na liście rzeczy niedozwolonych w transporcie. Te zastrzeżenia wynikają z przepisów międzynarodowych oraz wewnętrznych regulacji firmy. Żeby paczka FedEx została dostarczona do odbiorcy w dobrym stanie, musimy zwrócić szczególną uwagę na sposób jej zapakowania. Przede wszystkim należy karton dopasować do wagi i wymiarów towarów, które musimy spakować. Im te parametry są większe, tym bardziej wytrzymałe powinno być opakowane. Specjalne wzmocnienia z boku oraz na narożnikach mają dodatkowo chronić karton przed uszkodzeniem w newralgicznych miejscach. Wymienione wyżej parametry przydają się również przy zamawianiu kuriera. Poza podaniem wagi i wymiarów musimy również zaznaczyć, czy nasza przesyłka FedEx jest sortowalna, czyli mieści się we wskazanych przez firmę parametrach. Warto pamiętać, że źle zapakowanej paczki kurier może po prostu od nas nie przyjąć. 

Wysyłając przesyłkę kurierem FedEx, trzeba mieć świadomość, że będzie narażona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa zarówno w transporcie, jak i przy przeładowywaniu. Poza odpowiednim kartonem warto zabezpieczyć ładunek w środku specjalnymi przegródkami oraz wypełniaczami w taki sposób, by zawartość nie przesuwała się. Im bardziej delikatne rzeczy wysyłamy, tym mocnej powinniśmy zadbać o ich zabezpieczenie. Wolną przestrzeń należy wypełnić takimi materiałami jak na przykład folia bąbelkowa, papier, styropian, pianka. Gdy wysyłamy paletę FedEx, towar musi się mieścić w jej obrysie i musi być do niej na trwałe przymocowany. Takie zabezpieczenie gwarantuje przesyłce bezpieczeństwo oraz innym ładunkom, które kurier przewozi. O tym, że została ona bezpiecznie dostarczona do odbiorcy, dowiemy się w dedykowanym panelu śledzenia przesyłki FedEx.

Kurier FedEx dokłada wszelkich starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. Swoim klientom proponuje również szereg dedykowanych bezpłatnych opakowań, które można zamówić bezpośrednio u kuriera lub kontaktując się z biurem obsługi klienta.

 

Sprawdź tanie opakowania kartonowe do przesyłek kurierskich.

 

Zobacz też: