Załóż bezpłatne konto

Towary wyłączone z przewozu FedEx

 

Towary niebezpieczne i wyłączone z transportu kurierem FedExWielu osobom wydaje się, że skoro mogą kupić niemalże wszystko, to również wszystko można wysyłać. Popularność przesyłek kurierskich i dość pozorny brak kontroli ich zawartości pozwala sądzić, że w kartonach znajdziemy cokolwiek chcemy. Natomiast przepisy transportowe są dość jednoznaczne i lista towarów zabronionych FedEx jednoznacznie określa, czego nie można wysyłać zarówno w przewozach prywatnych, jak i biznesowych. Ograniczenia w transporcie wynikają z przepisów polskich, unijnych oraz restrykcji konkretnych krajów, do których nadajemy paczki oraz wewnętrznych przepisów kuriera FedEx. Przede wszystkim celem jest zapewnienia bezpieczeństwa innym przesyłkom oraz przewoźnikowi. Pomimo tego że kurier FedEx nie kontroluje zawartości paczki w momencie odbierania jej od nadawcy, to właśnie on jest odpowiedzialny za to, by w kartonie znalazły się tylko i wyłącznie rzeczy dozwolone. Sam fakt wysyłki jest w pewien sposób oświadczeniem, że cała procedura odbywa się zgodnie z prawem. Oczywiście w przypadku uzasadnionych podejrzeń, że transportujemy rzeczy zabronione, paczka może zostać otwarta komisyjnie, a my możemy spodziewać się kar i nieprzyjemności oraz zniszczenia przesyłki. 

Lista towarów zabronionych i niebezpiecznych FedEx jest precyzyjna i wynika z obowiązujących przepisów. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych materiałów wykluczonych z transportu przewoźnik może wyrazić zgodę na przewóz pod warunkiem odpowiedniego zapakowania i oznaczenia, ale ta procedura wymaga kontaktu i ustalenia zasad. Poza tym nie wolno wysyłać pieniędzy i ich ekwiwalentów w postaci przenośnych dokumentów o charakterze płatniczym takich jak indosowane akcje, obligacje i akredytywy pieniężne, monet kolekcjonerskich i znaczków pocztowych. Z transportu FedEx wyklucza również materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne i inne materiały łatwopalne lub łatwo zapalne. Te ograniczenia wynikają przede wszystkim z konieczności zapewnienia kurierowi i innym paczkom bezpieczeństwa. Kurierem FedEx nie przewieziemy również organów lub części ciała, embrionów, prochów, ekshumowanych szczątków ludzkich lub zwierzęcych ze względu na różne przepisy fitosanitarne. Niedozwolony jest także transport broni palnej, uzbrojenia, amunicji i ich części. Do tej kategorii należą również aerozole, poduszki powietrzne, akumulatory samochodowe, perfumy, suchy lód, sztuczne ognie. 

Na pewno w przesyłkach FedEx nie mogą się znaleźć rzeczy nielegalne takie jak narkotyki i substancje psychoaktywne. Poza tym duże ograniczenia są w transporcie produktów żywnościowych, łatwo psujących się artykułów spożywczych, napojów wymagających chłodzenia lub innej regulacji otoczenia.

 

Masz wątpliwości, czy możesz wysłać dany towar? Skontaktuj się z nami.

 

Zobacz też: 

Pliki do pobrania