Załóż bezpłatne konto

Czas dostawy przesyłek DPD

 

Czas dostawy paczek kurierem DPDOtwarcie rynku na zachód spowodowało, że coraz więcej podróżujemy, coraz częściej współpracujemy z firmami zagranicznymi, a tym samym coraz szerszy jest obieg dokumentów i przesyłek pomiędzy poszczególnymi krajami. To, jaki jest czas dostawy przesyłki zagranicznej, w dużej mierze zależy od kierunku wysyłki oraz sposobu jej doręczenia. Oczywiście ważne jest to, czy zdecydujemy się na porcje standardowe czy też ekspresowe. Warto pamiętać, że czas dostawy przesyłek zagranicznych będzie dłuższy niż w przypadku tych krajowych.

Jaki jest czas dostawy przesyłek zagranicznych?

Kurierzy DPD dokładają wszelkich starań, by przesyłki docierały do odbiorców szybko i bezpiecznie. Rozbudowana sieć połączeń drogowych oraz komunikacja lotnicza czy morska w znaczący sposób wpływają na to, że paczki w krótkim czasie są dostarczane. Na terenie Europy terminy są oczywiście uzależnione przede wszystkim od wybranego kraju i sposobu dostarczenia. Warto również pamiętać, że im dalej wysyłamy paczkę, tym przewidywany czas doręczenia może być wydłużony ze względu na różnego rodzaju czynniki, które mogą tę drogę wydłużyć. Wśród nich są takie, na które przewoźnik nie ma wpływu jak zmienne warunki atmosferyczne, drogowe, natężenie ruchu czy też najzwyklejsza awaria samochodu. Warto więc wziąć pod uwagę różne czynniki, które drogę przesyłki mogą wydłużyć pomimo najlepszych chęci kuriera.

Jak długo przesyłka DPD jedzie do odbiorcy za granicą?

O ile w przesyłkach krajowych przyjmuje się, że czas dostawy wynosi standardowo 1 dzień, to w przypadku wysyłki zagranicę przez kuriera DPD termin jest dłuższy. Do naszych najbliższych sąsiadów takich jak Niemcy, Czechy czy Słowacja przewidywany czas doręczenia przez DPD szacowany jest do 3 dni. Dłużej, bo cztery – pięć dni przesyłki będą dostarczane na przykład do do Danii, Estonii, Francji, Bułgarii, Grecji czy Hiszpanii. Najdłużej natomiast trwa droga przesyłki dostarczanej przez DPD do Chorwacji czy Serbii. Czas dostawy DPD jest oczywiście określony na podstawie średnich i warto pamiętać, że jeśli zależy nam na szybkiej dostawie, można się zdecydować na przesyłkę ekspresową.

Wyślij swoją paczkę zagraniczną szybko i tanio.

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem, 

zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany również: