Załóż bezpłatne konto

Śledzenie przesyłek DPD

 

Śledzenie przesyłek kurierem DPDGdy nadajemy przesyłkę, często najważniejszym priorytetem staje się, jak szybko kurier jest w stanie dostarczyć paczkę do odbiorcy. Śledzenie przesyłek pozwala na dokładne ich zlokalizowanie oraz określenie, kiedy możemy spodziewać się kuriera. Poza tym to ważna informacja również dla nadawcy, ponieważ wie on, w jakim momencie paczka została odebrana. Kurier DPD umożliwia sprawdzenie statusu przesyłki za pomocą różnych metod.

Jak śledzić przesyłkę DPD?

Podstawowym numerem, na jakim opiera się tracking jest numer listu przewozowego lub numer referencyjny przesyłki. Jest on generowany po wypełnieniu formularza nadawania paczki kurierskiej. To unikatowy ciąg znaków, który nadrukowany jest na liście przewozowym. Jedną z najprostszych opcji jest przejście na podstronę Znajdź przesyłkę lub bezpośrednio na stronie internetowej DPD, na których można szybko sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się paczka. Tam też możemy wpisać numer lub numer awizo/nadania. W ten sposób, na stronie DPD, można sprawdzić status do 10 przesyłek jednocześnie. To duże ułatwienie dla tych wszystkich, którzy wysyłają dużo przesyłek – na przykład firm z rynku e-commerce.

Jak znaleźć przesyłki po nazwisku?

Na stronie DPD nie można skorzystać z opcji znajdź przesyłkę po nazwisku. Taką możliwość daje korzystanie z usług brokera SzybkiKurier.eu. Na stronie możemy sprawdzić status swoich przesyłek także po wpisaniu nazwiska i innych danych odbiorcy. Jeśli zadeklarowaliśmy zawartość paczki, może to być również jednym z kryteriów wyszukiwania.

Tracking to jeden z najczęściej wykorzystywanych opcji przez klientów firm kurierskich. Przede wszystkim pozwala ona na kontrolę, w jakim miejscu znajduje się nasza przesyłka oraz daje informacje o odebraniu jej przez adresata niezależnie, czy dostarczył ją Kurier DPD czy czeka na odbiór w punkcie Pickup DPD. Warto również pamiętać, że możemy skontaktować się bezpośrednio z kurierem i zaplanować czas dostarczenia paczki.

Znajdź swoją paczkę kurierską DPD

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem, 

zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany także: 

Jak przygotować paczkę dla DPD

Kurier DPD