Załóż bezpłatne konto

Format numeru przesyłki DPD

 

Numer przesyłki DPDNadając paczkę kurierowi DPD poprzez formularz na stronie SzybkiKurier.eu, w odpowiednie miejsca wpisujemy podstawowe dane przesyłki. Pośród nich najistotniejsze są oczywiście wymiary i waga oraz dane adresowe nadawcy i odbiorcy. To podstawowe dane, na podstawie których wyceniana jest paczka oraz dokonujemy zamówienia takiego kuriera. Oczywiście na ceny będą miały wpływ wybrane opcje dodatkowe oraz to, czy paczka jest sortowalna czy nie.

Kiedy uzyskam numer przesyłki DPD?

Sama procedura zamawiania kuriera DPD jest intuicyjna niezależnie od tego, czy chcemy, by doręczyciel odebrał od nas przesyłkę czy też dostarczamy ją do siedziby kuriera osobiście, co wielu ludziom logistycznie ułatwia wysyłkę. Po wybraniu odpowiedniego kuriera i opłaceniu przesyłki otrzymujemy list przewozowy. Na nim znajdują się podstawowe dane przesyłki oraz jej numer, który jest jedną z najważniejszych informacji dla nadawcy i odbiorcy, ponieważ posługujemy się nim przy obsłudze usługi. Format numeru jest uzależniony od tego, czy wysyłamy paczkę krajową czy też międzynarodową. To, ile cyfr w numerze przesyłki DPD znajduje się jest najważniejszym w tym wypadku kryterium. Dla przesyłek krajowych format wygląda następująco: Numer składa się z 13 cyfr, spośród których mamy 5 zer i 8 cyfr oraz 1 litera. Zagraniczne przesyłki mają natomiast format czternastocyfrowy.

Do czego potrzebny jest numer przesyłki?

Numer przesyłki jest podstawowym parametrem, którym posługujemy się w wypełnianiu formularzy elektronicznych dotyczących naszej przesyłki oraz podczas rozmów z infolinią oraz punktami DPD Pickup. Dzięki niemu możemy skorzystać z najbardziej popularnej opcji, jaką jest śledzenie przesyłki. To najczęściej używany formularz przez klientów, ponieważ pomaga sprawdzić, gdzie znajduje się paczka i kiedy możemy spodziewać się przyjazdu kuriera DPD. Dla nadawcy to również informacja, że odbiorca odebrał przesyłkę, a to ważne zarówno, gdy jesteśmy klientem indywidualnym, jak i wtedy, gdy wysyłamy paczki jako firma. Poza tym numer przewozowy jest konieczny, gdy reklamujemy usługę, ponieważ paczka została uszkodzona lub na przykład chcemy ocenić pracę kuriera.

Przekonaj się jak szybko można znaleźć taniego kuriera na SzybkiKurier.eu

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem, 

zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany również: