Załóż bezpłatne konto

Jak przygotować paczkę dla DPD

 

Jak zapakować przesyłkę dpdKurierzy DPD dokładają wszelkich starań, by przesyłka dotarła do odbiorcy szybko i w stanie nienaruszonym. W dużej mierze ten drugi element jest zależny od tego, jak przygotujemy przesyłkę. Z jednej strony przewoźnik może nie przyjąć od nas paczki, która na pierwszy rzut oka jest źle zapakowana, ale z drugiej, odbierając przesyłkę, nie widzi, jak zabezpieczyliśmy rzeczy w kartonie i co dokładnie wysyłamy. Warto pamiętać, że nasza przesyłka będzie kilka razy przenoszona, będzie przewożona z innymi paczkami, a w warunkach drogowych też mogą się zdarzyć różne sytuacje. Warto w taki sposób zapakować przesyłkę, by jej zawartość nie uległa uszkodzeniu oraz by nie zagrażała innym paczkom.

Na co zwrócić uwagę, pakując przesyłkę?

Wysyłając paczkę z kurierem DPD, musimy skorzystać z wytrzymałego kartonu. Warto sprawdzić wszystkie jego strony, czy są odpowiedniej grubości i wytrzymałości. Dodatkowo newralgiczne miejsca warto wzmocnić taśmą klejącą w taki sposób, aby nie odpadła w trakcie transportu. Do wypełnienia kartonu będziemy potrzebować gazet, folii bąbelkowej czy też specjalnych wypełniaczy. Oprócz tego, że warto zabezpieczyć każdy przedmiot w paczce, to na dodatek całą przestrzeń kartonu należy w taki sposób wypełnić, by zawartość nie przemieszczała się. To gwarantuje bezpieczny transport. Wkładając do przesyłki przedmioty o ostrych zakończeniach, zwróćmy uwagę na szczególnie dokładne zabezpieczenie narożników.

Jak nie pakować paczek?

Po pierwsze, należy pamiętać, że są substancje i rzeczy zabronione w transporcie kurierskim i nigdy nie wolno ich wysyłać. Po drugie, kurierzy DPD nie przyjmą dwóch paczek złączonych w jedną za pomocą klejenia kartonu. Warto w przypadku dużej przesyłki po prostu poszukać większego opakowania, w którym zmieści się wszystko, co chcemy wysłać lub trzeba nadać dwie osobne paczki. DPD podkreśla również, by nie owijać paczek sznurkiem lub folią streczową, ponieważ te elementy często blokują pracę automatycznych sortowni.

Klienci przesyłają kurierem DPD różne przedmioty. Jeśli wysyłamy delikatne, kruche rzeczy warto paczkę po odpowiednim zapakowaniu oznaczyć specjalnym znakiem lub opisać np.: Ostrożnie / Fragile. Paczki, które muszą być przewożone w określonej pozycji, najbezpieczniej jest wysłać na palecie.

Wysyłaj swoje paczki kurierem z SzybkiKurier.eu

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem, 

zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany również: