UWAGA: Zmiana naliczania opłaty paliwowej do cen paczek. Zobacz szczegóły ›
Załóż bezpłatne konto

Towary wyłączone z obrotu DPD

 

Przewóz przesyłek kurierskich zarówno w kraju jest i za granicą jest warunkowany określonymi przepisami, jak i wytycznymi konkretnych firm kurierskich. DPD precyzyjnie formułuje listę towarów niedozwolonych w transporcie i co za tym idzie, klienci muszą się do danych zapisów stosować. Towary, których nie wolno wysyłać transportem, mogą bowiem stanowić zagrożenie dla kuriera lub innych paczek lub ich przesyłanie może być nadużyciem w prawie.

Czego nie wolno wysyłać kurierem DPD?

Choć większą uwagę przykładamy do tego, jak zapakować paczkę, by dotarła bezpiecznie od odbiorcy, to warto sprawdzić, czy w ogóle dane rzeczy możemy wysyłać kurierem DPD. W katalogu rzeczy, których nie można wysyłać, znajdują się zarówno te wprowadzone przez przepisy centralne, jak i wewnętrzną politykę firmy. Poza tym, wysyłając za granicę paczkę, koniecznie trzeba się zapoznać z ograniczeniami wprowadzanymi przez tamtejsze przepisy.

Teoretycznie rzecz ujmując, kurier nie może sprawdzić zawartości paczki, ale musimy mieć świadomość, że, wysyłając paczkę kurierem DPD, w pewien sposób oświadczamy, co się w niej znajduje oraz zgadzamy się na poddanie jej kontroli celnej. W momencie, gdy okaże się, że zapakowaliśmy towary niedozwolone w ruchu kurierskim, musimy się liczyć z konsekwencjami. A z tych najmniejszą jest komisyjnie zniszczenie paczki przez firmę kurierską.

Co znajduje się na liście towarów zabronionych?

Lista towarów niedozwolonych w dużej mierze oparta o względy bezpieczeństwa. W związku z tym kurierzy DPD nie przewożą broni i amunicji oraz innych środków pirotechnicznych i łatwopalnych. Nie możemy również wysyłać narkotyków, alkoholu (nawet banderoli) oraz innych substancji psychoaktywnych. Z rzeczy wartościowych zabronione są pieniądze (oraz karty płatnicze), cenne futra, dzieła sztuki, antyki czy też biżuteria. Poza tym firma kurierska DPD zabrania przesyłania żywności, szczątków ludzkich czy zwierzęcych czy też żywych zwierząt oraz owadów. Te wytyczne są zgodne z przepisami fitosanitarnymi, które obowiązują we wszystkich krajach europejskich. Poza tym kurier DPD nie dostarcza części samochodowych jak na przykład używany silnik lub skrzynia biegów czy też akumulator oraz napinaczy pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych (gdyż zawierają elementy pirotechniczne).

Czego nie wolno wysyłać kurierem DPD

 

W przypadku wątpliwości napisz do nas.

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem, 

zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany również: