Załóż bezpłatne konto

Jak pakować przesyłki DPD

 

Pakowanie przesyłek DPDZarówno firmom kurierskim, jaki i klientom zależy w dużej mierze na tym, by przesyłki docierały do odbiorcy szybko i w nienaruszonym stanie. Niezwykle ważnym elementem całego procesu jest odpowiednie zapakowanie przesyłki – to znaczy dobranie do wielkości i ciężaru towaru opakowania, zabezpieczenie go oraz poprawne oznakowanie. Warto przy tym pamiętać, że za te wszystkie czynności odpowiada nadawca, a kurier może nawet nie przyjąć paczki, która nie spełnia standardów wyznaczonych przez firmy kurierskie. DPD Polska poza dedykowanymi opakowaniami firmowymi wprowadził również szczegółowe wytyczne dotyczące sposobu pakowania przesyłek o wadze do 31,5 kilograma.

 

Darmowe ubezpieczenie 1000 zł

DPD - 30 kg 60x60x60 (bez pobrania) od 64,21 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem,
zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

 

Jak zapakować paczkę dla kuriera DPD?

Pakowanie paczki DPDNic nie stoi na przeszkodzie, by przy wysyłaniu przesyłek z DPD korzystać z proponowanych opakowań firmowych, które w pewien sposób dają gwarancję pewnego standardu. Mając jednak odpowiedni do wielkości ładunku oraz jego wagi karton w dobrym stanie, bez problemu możemy go wykorzystać. Koniecznie jednak należy usunąć z niego stare oznaczenia, napisy, naklejki, listy przewozowe. Do zamknięcia paczki najlepiej użyć szarej taśmy pakowej. W ten sposób należy wzmocnić wszystkie miejsca łączeń. Poza tym na kartonie musi się pojawić etykieta adresowa z danymi nadawcy i odbiorcy.

 

 

Zabezpieczenie pakowanych przesyłek DPD

Zabezpieczenie przesyłek DPDOdpowiednie opakowanie musi być przede wszystkim odpowiednio duże i wytrzymałe. Poza tym należy zwrócić uwagę na dokładne zabezpieczenie zawartości. Nie powinna ona się w kartonie przesuwać i każdą wolną przestrzeń trzeba uzupełnić dedykowanymi wypełniaczami. W ten sposób zagwarantujemy bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom. Warto poza tym je rozdzielić za pomocą tekturowych przegródek w taki sposób, aby bezpośrednio się ze sobą nie stykały. Dodatkowo górną i dolną część kartonu trzeba wzmocnić dodatkowym usztywnieniem. W zależności od specyfiki towaru ten szczególnie delikatny trzeba oznaczyć specjalnymi naklejkami takimi jak na przykład „nie rzucać”, „ostrożnie” czy „góra/dół”, które są informacją dla kuriera, w jaki sposób przewozić paczkę i że należy zachować specjalną ostrożność przy przepakowywaniu. Jeśli wysyłamy paczkę, z której list przewozowy może zostać zerwany, musimy zastosować wzmocnienie pod foliową kieszenią. Sprawdza się na przykład folia stretch lub oklejenie taśmą. Wiele osób wysyła również przesyłki, które składają się z trwale połączonych paczek. Należy zwrócić szczególną uwagę na sklejenie ich firmową taśmą nadawcy lub folią z cechami klienta. Każda z paczek musi być oznaczona numerem zlecenia, a na liście przewozowym koniecznie musi pojawić się informacja o ilości paczek wchodzących w skład przesyłki.

 

Zobacz również:

Towary wyłączone z obrotu DPD

Czas dostawy przesyłek DPD

Cennik kuriera DPD