Załóż bezpłatne konto

Kontakt z kurierem DPD

 

Kontakt kurier DPDWysłanie przesyłki kurierskiej DPD nie jest sprawą skomplikowaną. Wymaga jedynie wpisania jej podstawowych parametrów w odpowiednim miejscu formularza wyceny przesyłki kurierskiej oraz podania danych adresowych nadawcy i odbiorcy. Po wyborze konkretnej oferty oraz opcji dodatkowych i opłaceniu usługi drukujemy list przewozowy. Potem możemy czekać na przyjazd kuriera DPD.

Jak skontaktować się z kurierem?

Intuicyjna strona internetowa DPD pozwala za pomocą specjalnych formularzy skontaktować się z kurierem. To jedna z najprostszych opcji. Oprócz tego klienci korzystają z infolinii oraz kontaktują się z wybranymi oddziałami. Przy pomocy formularzy kontaktowych DPD możemy dowiedzieć się, jak zamówić kuriera on-line czy też skorzystać z popularnej opcji śledzenia przesyłki DPD po wpisaniu odpowiednich numerów nadania przesyłki, listu przewozowego lub też referencyjnego. Poza tym na stronie możemy również złożyć reklamację czy też zamówić bezpłatne materiały operacyjne lub opakowania specjalne, które pozwalają nam profesjonalnie przygotować paczkę do wysyłki w taki sposób, by dotarła ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Formularze elektroniczne DPD pozwalają również ocenić pracę kuriera.

Czy można dzwonić do kuriera?

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów kontaktu z kurierem DPD jest infolinia. Pomaga ona w zlokalizowaniu przesyłki lub też na przykład w przeprowadzeniu procedury reklamacyjnej. Warto skontaktować się z Działem Obsługi Klienta zawsze, wtedy gdy mamy wątpliwości dotyczące konkretnej usługi.

Warto również pamiętać, że poprzez formularz śledzenia przesyłek po podaniu numeru paczki możemy również wygenerować numer telefonu do konkretnego doręczyciela. Kontakt z kurierem pozwala na umówienie się na dostarczenie przesyłki o konkretnej godzinie lub też we wskazanym miejscu oczywiście, o ile nie koliduje to z innymi zadaniami. Poza tym jeśli nas nie ma w domu, możemy przekierować przesyłki do wybranego punktu Pickup DPD i odebrać ją w dogodnym przez nas terminie.

Oddział DPD Polska

Centrala w Warszawie
02-274 Warszawa, ul. Mineralna 15 

Recepcja 
tel: 22 577-55-00 (w godzinach 9-17)
fax: 22 577-55-50
e-mail: dpd@dpd.com.pl 

Contact Center DPD Polska (Infolinia) 
(zlecenia, wyjaśnianie losów przesyłek)
telefon/fax: 801 400 373 lub 22 577-55-55
e-mail: cc@dpd.com.pl

Infolinia pracuje:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00, 
w soboty w godzinach 8:00 - 14:00

 

Możesz być zainteresowany również: