UWAGA: Ważne zmiany w GEIS. Firma kurierska wprowadziła opłatę za niezaznaczenie opcji przesyłki niestandardowej. Więcej informacji tutaj ›
Załóż bezpłatne konto

Jak zapakować paczkę UPS?

 

Pakowanie paczek kurierskich UPSFirma kurierska UPS dokłada wszelkich starań, aby paczki docierały do klientów w nienaruszonym stanie. Poza tym gwarantuje doskonałe ceny oraz ciekawe opcje dodatkowe i krótkie terminy realizacji usług na terenie kraju, jak i za granicą. Dlatego właśnie kurier UPS jest chętnie wybierany przez branżę e-commerce, firmy i klientów indywidualnych. Gwarancja bezpiecznych i rzetelnych dostaw to najważniejszy cel tego światowego potentata, ale warto pamiętać, że za odpowiednie zapakowanie przesyłki UPS odpowiada nadawca, a kurier źle przygotowanej paczki po prostu może nie przyjąć. Duże ograniczenia są również w zakresie tego, co kurierem UPS możemy wysłać. Przed zapakowanie kartonu trzeba sprawdzić listę towarów zakazanych w transporcie. 

Przede wszystkim dobre zapakowanie przesyłki UPS zależy od kartonu, który jest dostosowany do wielkości i wagi przesyłki. Można użyć oczywiście ponownie opakowania, ale należy sprawdzić, czy jest ono w dobrym stanie i usunąć wszystkie stare naklejki. Poza tym karton musi się mieścić w wytycznych kuriera UPS w zakresie wymiarów i wagi, które podajemy na etapie składania zamówienie w formularzu online. Maksymalna waga przesyłki wynosi 70 kilogramów, a długość musi się mieścić do 270 cm, przy czym suma długości i obwodu paczki może wynosić maksymalnie 419 cm. Paczki UPS, które ważną ponad 25 kilogramów, należy oznaczyć etykietą ciężkiej paczki.

Pakując paczkę UPS należy zadbać o dedykowane przegródki oraz wypełniacze styropianem lub na przykład folia bąbelkową. Mają one za zadanie unieruchomić zawartość przesyłki w czasie transportu. Podczas przeładunku czy samego przewożenia jest ona narażona na szereg czynników, które mogą uszkodzić na przykład delikatne przedmioty. Te trzeba zabezpieczyć szczególnie uważnie.

 

Wpisz rozmiary oraz wagę paczki i sprawdź oferty tanich kurierów 

 

Zobacz inne artykuły o kurierze UPS:


Opakowania dobrej jakości - kartony