Załóż bezpłatne konto

Towary wyłączone z przewozu UPS

 

Towary wyłączone z transportu UPSPopularny przewoźnik UPS dokłada wszelkich starań, by dostarczać przesyłki prywatne i biznesowe nie tylko szybko i tanio, ale przede wszystkim z dużą dbałością o ich bezpieczeństwo. Jest ono w dużej mierze zależne od zawartości paczek i przestrzegania przez nadawców obowiązujących przepisów. To właśnie oni są odpowiedzialni za odpowiednie zapakowanie paczki oraz to, by nie znalazły się w niej towary zabronione w transporcie. Tani kurier UPS, odbierając przesyłkę, nie sprawdza jej zawartości, to nadawca niejako oświadcza, że jest ona zgodna z prawem. Warto pamiętać, że w przypadku uzasadnionych podejrzeń na każdy etapie transportu nasza przesyłka może zostać skontrolowana, zawartość komisyjnie zniszczona, a my nawet ukarani.

Zakaz wysyłania towarów niebezpiecznych bez odpowiedniego zapakowania i oznaczenia wynika przede wszystkim z konieczności zapewniania bezpieczeństwa innych przesyłkom oraz kurierowi UPS. Wszystkich więc obowiązują przepisy, krajowe i międzynarodowe dotyczące transportu, a także wewnętrzne restrykcje kraju, do którego nadajemy paczkę. W przypadku wątpliwość, czy dana rzecz jest dozwolona zawsze warto się kontaktować z przewoźnikiem. Lista towarów zabronionych UPS wynika z ogólnych przepisów i przede wszystkim obejmuje rzeczy nielegalne takie jak broń, narkotyki i substancje psychoaktywne oraz chronione rośliny i zwierzęta. Poza tym do kurierem UPS nie wyślemy napojów alkoholowych oraz przedmiotów o dużej wartości. Tu przede wszystkim wymienia się antyki, dzieła sztuki, kamienie, metale szlachetne czy chociażby gotówka czy karty płatnicze. Poza tym listę towarów zabronionych UPS uzupełniają materiały niebezpieczne, które stanowią pośrednie lub bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia czy życia, a także żywe zwierzęta, żywność (w tym nasiona i rośliny) oraz wszelkie towarów łatwo psujących się i wymagające specjalnych warunków w transporcie. 

Zamów kuriera UPS online bez wychodzenia z domu

UPS - do 30 kg 60x50x50 (bez pobrania) od 41,82 zł brutto

Jeśli masz przesyłkę o innych parametrach lub chcesz wysłać paczkę za pobraniem,
zapraszamy do skorzystania z kalkulatora wyceny przesyłki.

Na podstawie odrębnych umów kurier UPS dopuszcza możliwość przewozu artykułów zabronionych pod określonymi warunkami. Warto pamiętać, że jest to opcja tylko dla zaufanych i stałych klientów przewoźnika.

 

Sprawdź cenę swojej przesyłki kurierem UPS

 

Zobacz inne artykuły o kurierze UPS: